Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Torrent Film İndirme Sitesi
#1
Torrent, basitçe, bir dosya paylaşım teknolojisidir. Kullanıcılar, bu durumda dosyaları çevrimiçi olarak bağlar ve paylaşırlar veya torrent indir işlemi uygularlar. Torrent kullanırken, dosyaları tek bir web sitesinden veya kaynaktan indiremezsiniz. Dosyalar onları paylaşan torrent kullanıcılarının çevresinde dolaşır. Mesela, bir araba yapmak istiyorsun. Bazı parçalar alıyorsunuz ama komşularınız gerisinde. Komşularınız da kendi arabalarını yapmak istiyor ve sahip olduğunuz parçalara ihtiyaçları olabilir. Sizler birbirinizi ziyaret edecek ve tüm ürünlerinizi alana kadar ihtiyacınız olanı alacaksınız. Tabii ki, torrent film indir işlemi, bir direkt kaynaktan bir şeyler indirdiğiniz anlamına gelir, aynı zamanda aynı torrenti kullanan diğer kullanıcılardan da parçalar indirirsiniz. Bu, izlemesi zor olan yumuşak bir aktarımı mümkün kılar. Ancak, bir VPN kullanmıyorsanız IP adresiniz görünebilir. Her eş, ağdaki yükü azaltan bir mini sunucudur.

Bilmeniz gereken terimler

Torrent'i anlamak için torrent sitelerini ziyaret ederken ve genel olarak bu teknolojiyi kullanırken karşılaşacağınız en önemli terimler hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi, eşler torrent P2P ağı üzerinden paylaşım sürecine dahil olan kullanıcılardır. Verilen ağdaki dosyaları paylaşmaya devam ettiğiniz sürece bir paylaşımcısınız.

Feedler, indiren ancak diğer kullanıcıların indirmesi için dosyayı yükleyen kullanıcılardır. Torrent aracılığıyla bir şey indirdiğinizde, belirli miktarda veri indirirsiniz, ancak biraz yükleyin. Bu yükleme, diğer kullanıcıların yüklediğinizde ihtiyaç duydukları parçaları alacağı anlamına gelir.

Dizinleyiciler, torrentler üzerinden indirilebilen dosyalar ve içerik için arama motorları olarak çalışan web siteleridir. Bazı insanlar bu sitelere torrent siteleri diyebilir. Ve gerçekten popüler olan en iyi Türk torrent sitesi (özellikle web dünyasında) Yerli torrent film indirme sitesi olan MethBox'dır.

BitTorrent İstemcisi torrent dosyalarını indirmenize izin veren bir uygulamadır. En popüler istemci, “uTorrent” ile birlikte BitTorrent'tir. Bu uygulamalar veya ör. programlar birçok seed üzerinden gelen parçaları birleştirme, bir araya getirme ve indirme işlemini yönetme işlemlerini mümkün kılar.

İzleyici, eşleri birbirine bağlayan sunuculardır. Paketleri sizden başka bir eşe yönlendiren, belirli bir indirme ağında bir eş bulmanıza yardımcı olur.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi